Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: 22 243 54 84

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij

GALA XV TEATRALNYCH NAGRÓD MUZYCZNYCH im. JANA KIEPURY

27 września 2021 roku, na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego, po raz piętnasty wręczone zostaną statuetki Teatralnych Nagród Muzycznych. Uroczystą Galę poprowadzi Olivier Janiak.

Kapituła Konkursu w składzie:  Iwona Wujastyk – Przewodnicząca Kapituły, Prof. Izabela Kłosińska, Krystyna Mazurówna, Danuta Renz, Marek Chowaniec, Prof. Ryszard Karczykowski, Jerzy Satanowski, Andrzej Pągowski, Janusz Stokłosa, Tomasz Szymuś, Daniel Wyszogrodzki, ogłoszą Lauretów nominowanych w następujących kategoriach:

  • NAJLEPSZY SPEKTAKL:

- „CALLAS. MASTER CLASS” - zgłoszony przez Operę Śląską w Bytomiu,

- „DON JUAN” - zgłoszony przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- „DON PASQUAL” - zgłoszony przez Teatr Wielki w Łodzi.

  • NAJLEPSZY SPEKTAKL DLA MŁODEGO WIDZA:

- „OPEROWY ZAWRÓT GŁOWY” - zgłoszony przez  Operę Nova w Bydgoszczy,

- „TADEK NA TROPACH MINOTAURA” – zgłoszony przez Teatr Muzyczny w Łodzi,

- „TAJEMNICA TOMKA SAWYERA”- zgłoszony przez Scenę Relax w Warszawie.

  • NAJLEPSZY REŻYSER:

- WOJCIECH KOŚCIELNIAK - zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie,

- ROBERT TALARCZYK - zgłoszony przez Operę Śląską w Bytomiu,

- MICHAŁ ZNANIECKI - zgłoszony przez Teatr Wielki w Łodzi.

  • NAJLEPSZY DYRYGENT:

- FRANCK CHASTRUSSE COLOMBIER - zgłoszony przez Operę na Zamku w Szczecinie,

- TOMASZ FILIPCZAK - zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie,

- KATARZYNA TOMALA-JEDYNAK - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

  • NAJLEPSZA SCENOGRAFIA:

- ANNA CHADAJ - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie.

- TADEUSZ KABICZ, MACIEJ PAWLAK - zgłoszeni przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury,

- JULIA SKRZYNECKA - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

  • NAJLEPSZE KOSTIUMY:

- GOSIA BACZYŃSKA - zgłoszona przez Operę Śląską w Bytomiu,

- ANNA CHADAJ - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie,

- MARCIN ŁOBACZ - zgłoszony przez Warszawską Operę Kameralną,

- JULIA SKRZYNECKA - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

  • NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA:

- EWELINA ADAMSKA-PORCZYK - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie,

- ROBERT BONDARA - zgłoszony przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- JACEK TYSKI - zgłoszony przez Warszawską Operę Kameralną.

  • NAJLEPSZY PLAKAT TEATRALNO-MUZYCZNY:

- KATARZYNA AUGUSTYNIAK - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- LIDIA KANCLERZ - zgłoszona przez Teatr Rozrywki w Chorzowie,

- PIOTR SUCHODOLSKI - zgłoszony przez Operę Krakowską,

- RAFAŁ SZŁAPA - zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie.

  • NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA:

-GOSHA KOWALINSKA - zgłoszona przez Warszawską Operę Kameralną,

- KATARZYNA OLEŚ-BLACHA - zgłoszona przez Operę Krakowską,

- EWELINA SZYBILSKA - zgłoszona przez Operą Śląską w Bytomiu,

- VICTORIA VATUTINA - zgłoszona przez Operę na Zamku w Szczecinie.

  • NAJLEPSZY ŚPIEWAK OPEROWY:

- TOMASZ KUK - zgłoszony przez Operę Krakowską,

- PAVLO TOLSTOY - zgłoszony przez Operę na Zamku w Szczecinie,

- ŁUKASZ ZAŁĘSKI - zgłoszony przez Operę Śląską w Bytomiu.

  • NAJLEPSZA WOKALISTKA MUSICALOWA:

- ANASTAZJA SIMIŃSKA - zgłoszona przez Scenę Relax w Warszawie,

- ANNA TERPIŁOWSKA - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie.

  • NAJLEPSZY WOKALISTA MUSICALOWY otrzymuje:

- MARCIN JANUSZKIEWICZ - zgłoszony przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury,

- ŁUKASZ ZAGROBELNY - zgłoszony przez Operę i Filharmonię Podlaską - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.

  • NAJLEPSZA TANCERKA (KLASYKA):

- LAURA KOROLCZUK - zgłoszona przez Teatr Wielki w Łodzi,

- MARIKA KUCZA - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- REMY LAMPING - zgłoszona przez Warszawską Operę Kameralną.

  • NAJLEPSZY TANCERZ (KLASYKA):

- JOSHUA LEGGE - zgłoszony przez Teatr Wielki w Łodzi,

- DOMINIK SENATOR - zgłoszony przez Teatr Wielki w Łodzi,

- MATEUSZ SIERANT - zgłoszony Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

  • NAJLEPSZA TANCERKA (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE):

- EWELINA ADAMSKA-PORCZYK - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie,

- MAŁGORZATA KOWALSKA - zgłoszona przez Kielecki Teatr Tańca,

- ZUZANNA MARSZAŁ - zgłoszona przez Teatr Rozrywki w Chorzowie.

  • NAJLEPSZY TANCERZ (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE):

- ALEKSANDER STANISZEWSKI - zgłoszony przez Kielecki Teatr Tańca,

- JAKUB STARZYCKI - zgłoszony przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- MIROSŁAW WOŹNIAK - zgłoszony przez Warszawską Operę Kameralną.

*** NAGRODA ZA CAŁOKSZTAŁ PRACY ARTYSTYCZNEJ:

- ZOFIA DE INES

- WOJCIECH KOŚCIELNIAK
 

 

Transmisja online na profilu Facebookowym Teatru MTeatr