Jak się kochamy w domu?
To trzy historie o nas. O potrzebie i pragnieniu bliskości, o nieuniknionym poczuciu samotności. Dwóch biegunach, które się przyciągają i odpychają. To ponadczasowa, wielowymiarowa historia o budowaniui rozpadzie relacji między ludźmi. To historia o miłości. Na drugim piętrze kamienicy, która w przedstawieniu staje się metaforą związku, niewinne z pozoru zdarzenie popycha parę w spiralę ciętych ripost i złośliwych docinków, które wiodą aż na skraj kryzysu. Na trzecim piętrze natomiast, podczas imprezy urodzinowej, niespodziewanie odżywają uczucia małżonków. Pardon. Rozwodników. A w kawiarni na parterze dwoje nieznajomych zasiada do tego samego stolika, snując plany na przyszłość dwójce literackich postaci, łudząco podobnych do nich samych. Co z tego będzie?
Spektakl dla widzów dorosłych, od 18 roku życia.
Czas trwania: 110 minut (w tym przerwa 20 minut).
Bilety KUP TUTAJ
normalny - 80 zł
ulgowy - 60 zł
Miejsca dla osób niepełnosprawnych dostępne są tylko w sprzedaży stacjonarnej, w kasie Teatru.
Bilety na nasze spektakle są dostępne dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych. Obowiązujący limit dostępnych miejsc na widowni to 30%, ale osoby zaszczepione nie są do tych limitów wliczane. W przypadku zakupu biletu dla osoby zaszczepionej wymagane jest okazanie certyfikatu szczepienia przeciwko COVID-19 przed wejściem do foyer teatru. W przeciwnym razie widz nie zostanie wpuszczony na widownię, a bilet nie będzie podlegał zwrotowi. Osoby posiadające certyfikat zachęcamy do kupowania biletów dla osób zaszczepionych.
Sztuka ta, to debiut dramaturgiczny Klaudii Paź, młodej pisarki, która ukończyła scenariopisarstwo w AMA Film Academy w Krakowie. Komediodramat składa się z trzech jednoaktówek: „Jak się kochamy w domu“, „5 dni z nim“ i „Samotni“, które układają się w wielobarwny i wieloznaczny obraz życia współczesnych ludzi.
Sztuka Klaudii Paź jest na wskroś współczesna, inteligentna i dowcipna. Akcja toczy się wartko, elementy komediowe zgrabnie przeplatają się z fragmentami poważniejszymi, czy nawet momentami dramatycznymi. Całości dopełniają piosenki do tekstów Kamila Banasiaka, wspaniale skomponowane przez Urszulę Borkowską” – mówi Izabella Bukowska-Chądzyńska, reżyser przedstawienia.
Na drugim piętrze kamienicy, która w przedstawieniu Izabelli Bukowskiej-Chądzyńskiej staje się metaforą związku, niewinne z pozoru zdarzenie popycha parę w spiralę ciętych ripost i złośliwych docinków aż na skraj kryzysu. Na trzecim piętrze natomiast, podczas imprezy urodzinowej, niespodziewanie odżywają uczucia małżonków. Pardon. Rozwodników. A w kawiarni na parterze dwoje nieznajomych zasiada do tego samego stolika. Przypadek? Co z tego będzie?! Przekonajcie się…
OBSADA
Twórcy:
- libretto: Klaudia Paź
- teksty piosenek: Kamil Banasiak
- muzyka: Urszula Borkowska
- reżyseria: Izabella Bukowska-Chądzyńska
- scenografia i kostiumy: Agata Skajster
- reżyseria światła: Jędrzej Skajster
- inspicjent: Ilona Jaworska
Występują:
- Sara/Kelnerka/Diana: Izabella Bukowska-Chądzyńska
- Ona/Sandra: Marta Wiejak
- Anna/Lili: Natalia Stachyra
- On/Oskar: Robert Kudelski
- Dostawca pizzy/Robert/Adam: Adrian Brząkała
- Max/Joseph: Marcin Kwaśny
Zespół muzyczny w składzie:
- saksofony: Marcin Świderski
- kontrabas / gitara basowa: Wojciech Gumiński
- perkusja: Marcin Słomiński
- instrumenty klawiszowe: Urszula Borkowska