Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: 22 2435484

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij

Koń by też pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych 31.10.2020

ZAPRASZAMY !!
30 października, godz. 19.00
31 października, godz. 19.00
BILETY W SPRZEDAŻY!

To muzyczny spektakl według poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który zabiera widzów w sentymentalną podróż w głąb świata ponadczasowej poezji autora. Niezwykła ironia i poczucie humoru, trafna ocena otaczającej rzeczywistości, absurd - to elementy nieodłącznie związane z twórczością poety, które znajdują swoje odzwierciedlenie na scenie teatru.
„To opowieść o losie artysty, boskiego szarlatana, pełna humoru, autoironii i dystansu, z utworami o wielkiej sile dramatycznej. Śmiech przeciw cierpieniu - to formuła wyłaniająca się z tego spektaklu (…) - mówi Jerzy Satanowski, reżyser spektaklu. Spektakl dedykowany jest młodzieży oraz widzom dorosłym.Muzyczny spektakl według poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który zabiera widzów w sentymentalną podróż w głąb świata ponadczasowej poezji autora. Niezwykła ironia i poczucie humoru, trafna ocena otaczającej rzeczywistości, absurd - to elementy nieodłącznie związane z twórczością poety, które znajdują swoje odzwierciedlenie na scenie teatru. „To opowieść o losie artysty, boskiego szarlatana, pełna humoru, autoironii i dystansu, z utworami o wielkiej sile dramatycznej. Śmiech przeciw cierpieniu - to formuła wyłaniająca się z tego spektaklu (…) - mówi Jerzy Satanowski, reżyser spektaklu.

Spektakl dedykowany jest młodzieży oraz widzom dorosłym.

Podczas spektaklu zabrzmią kompozycje m.in. Ewy Korneckiej, Włodzimierza Korcza, Pawła Mykietyna, Grzegorza Turnaua, Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz Jerzego Satanowskiego.

Przedstawienie jest koprodukcją z Teatrem Miejskim w Lesznie.

 

Układ tekstów, reżyseria, opracowanie muzyczne : Jerzy Satanowski

Scenografia, kostiumy: Jola Łobacz

Projekcje: Justyna Bielecka

Reżyseria światła: Ewa Garniec


OBSADA

Obsada:

  • Joanna Lewandowska
  • Dorota Osińska
  • Magdalena Piotrowska
  • Jan Janga Tomaszewski
  • Arkadiusz Brykalski / Kacper Kuszewski - premierowo w spektaklach 30 i 31 października br.
  • Wojciech Brzeziński

Zespół muzyczny pod dyrekcją Fabiana Włodarka

W spektaklu wykorzystano obrazy Maksymiliana Novaka-Zemplińskiego


Galeria zdjęć