Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: 22 243 54 84

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij

Michał Lorenc / Zespół DesOrient - koncert muzyki filmowej

Twórczość zespołu DesOrient to kwintesencja muzyki filmowej – barwnej instrumentacji, precyzji i techniki wykonawczej, inspirowanej muzyką etniczną, jednak mocno osadzonej w klasycznym brzmieniu. Zespół przede wszystkim gra muzykę filmową Michała Lorenca między innymi do takich filmów jak: „Bandyta”, „Oficer”, „Wszystko będzie dobrze”, „Wino truskawkowe”, „Statyści”. Świetnie odnajdują się też w piosence autorskiej, czego dowodem jest płyta z Jackiem Kleyffem, na której znalazła się nowa aranżacja kultowych „Huśtawek”, współpraca z Wandą Warską, czy nagranie piosenki „Fotoplastykon” z muzyką Jerzego Wasowskiego.
 
Muzycy DesOrientu korzystają z bogatego instrumentarium, w którego skład wchodzą oryginalne, pochodzące z różnych stron świata flety (m.in. ney, kawal, fujara sałaska, fletnia, shakuhachi), bębny (cajon, bendir, daf, rig, darabuka) i rozmaite instrumenty strunowe (charango, tar, gitara, santur), a także klasyczne skrzypce, akordeon, kontrabas czy ludowe polskie cymbały. Razem grają już od 1998 r. i od tego czasu wytworzyli własny, niepowtarzalny styl.
 
Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury serdecznie zaprasza na niepowtarzalne spotkanie z muzyką filmową Michała Lorenca.
 
KONCERT MUZYKI FILMOWEJ MICHAŁA LORENCA


OBSADA

Zespół DesOrient w składzie:

  • Marta Maślanka – cymbały, santur
  • Małgorzata Szarlik – skrzypce
  • Klaudiusz Baran – akordeon, bandeon
  • Bogdan Kupisiewicz – gitara, charango, harmonijka ustna
  • Mariusz Puchłowski – ney, kawal, fujara sałaska, fletnie, flety bambusowe
  • Robert Siwak – instr. perkusyjne: cajon, bendir, daf, rig, darabuka
  • Michał Woźniak – kontrabas