Niesztampowy pomysł na prezent gwiazdkowy

Któż z nas chociaż raz w życiu nie miał problemu z wyborem eleganckiego, a przy tym niesztampowego i ciekawego prezentu świątecznego? Dla wszystkich, którzy poszukują inspiracji mamy w tym roku podpowiedź. Bilet na XIV Koncert Noworoczny organizowany przez Mazowiecki Teatr Muzyczny! Obdarowani takim prezentem będą mieli okazję posłuchać wybitnych artystów, a starannie i nieco przewrotnie zaplanowany program koncertu, pozwoli wszystkim uczestnikom rozpocząć nowy rok w dobrym nastroju.

W tym sezonie zaproszenie do koncertu przyjął włoski śpiewak – Ildebrando D’Arcangelo – gwiazda światowych scen, który w Polsce wystąpi po raz pierwszy. Partnerować mu będą Joanna Moskowicz oraz Leonardo Capalbo, śpiewacy wielokrotnie nagradzani, których występy są zawsze poruszające.

Ildebrando D’Arcangelo występował z powodzeniem m.in. w mediolańskiej La Scali, Teatro Real w Madrycie, londyńskim Covent Garden, w Operze w Wiedniu oraz w Paryżu. Po udanym debiucie na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku, w 1994 roku, powracał tam jeszcze wielokrotnie.

Joanna Moskowicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi i we Wrocławiu, a także wielu kursów mistrzowskich, min. u prof. Barbary Schlick, prof. Ingrid Kremling oraz prof. Teresy Żylis-Gary. Ta długoletnia solistka Opery Wrocławskiej została laureatką wielu znaczących konkursów, m.in. VIII Konkursu Moniuszkowskiego (nagroda specjalna dla najlepszego sopranu koloraturowego oraz dla najlepszej polskiej śpiewaczki, 2013 r.).

Leonardo Capalbo, amerykański śpiewak o włoskich korzeniach, chwalony jest za bogaty, liryczny głos i dramatyzm wykonania. Jego występy oklaskiwane były m.in. w Staatsoper w Berlinie, Teatro Real w Madrycie, Operze w Lyonie, Teatro Regio w Turynie, Teatro dell’Opera w Rzymie. Capalbo występował też w USA, m.in. w Lyric Opera of Chicago i New York City Opera.

BILETY NA KONCERT W PREZENCIE ŚWIĄTECZNYM, CZY MOŻE BYĆ LEPSZY POMYSŁ?

Podczas XIV Koncertu Noworocznego w Filharmonii Narodowej usłyszymy też Polską Orkiestrę Radiową, którą tego wyjątkowego wieczoru poprowadzi Maestro Sebastian Perłowski. Perłowski, to wielokrotnie nagradzany dyrygent, kompozytor i aranżer. Jest Laureatem m.in. I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Atlancie oraz na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Cordobie. Jego kompozycje zostały docenione m.in. II Nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy.

Koncert poprowadzą: Agata Konarska oraz Ryszard Rembiszewski.

 

Na XIV Koncert Noworoczny zapraszamy 1 stycznia 2019 roku, o godzinie 18 do Filharmonii Narodowej. Bilety można kupić w kasie teatru (ul. Żeromskiego 29, budynek Urzędu Dzielnicy Bielany – wejście od ulicy Jarzębskiego, tel. 22 243 54 84, e-mail: kasa.bsk@mteatr.pl) oraz na portalach bilety24.pl i eBilet.pl, a także w kasie Filharmonii Narodowej.


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: 22 2435484

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij