Teatralna zima na Pradze!!

Teatralna zima na Pradze!

Żmijewski, Sadowski, Kuszewski, Precigs i Jakubowski – to tylko niektórzy artyści, których kreacje publiczność będzie mogła zobaczyć w listopadzie i grudniu na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. Kulminacyjny punkt „Teatralnej zimy na Pradze!” przypadnie 1 stycznia 2022 roku za sprawą XVIII Koncertu Noworocznego.
Zaplanuj ten czas razem z nami!

W ramach „Teatralnej zimy na Pradze” na publiczność Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury czeka bogaty repertuar. Jeszcze w listopadzie na naszej scenie będzie można zobaczyć muzyczny spektakl  według poezji K. I. Gałczyńskiego „Koń też by pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych” oraz „Błękitny Zamek” – operetkowo-musicalową historię Joanny, która postanawia porzucić świat konwenansów i podejmuje śmiałe decyzje zmieniające jej życie.

Grudzień upłynie zaś pod znakiem pełnej kolorów i dynamiki bajki „Awantura w Molldurze” oraz spektakularnego widowiska muzycznego „Dla Ciebie śpiewałem…”, które zostało skrojone specjalnie na inaugurację obchodów jubileuszu 120. urodzin Jana Kiepury. Na początku grudnia na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego ponownie zagości „Błękitny Zamek”.

A Tych z Państwa, którzy chcą wejść w Nowy Rok muzyczno-tanecznym krokiem, zapraszamy tradycyjnie już na Koncert Noworoczny. Odbędzie się on  1 stycznia 2023 roku o godz. 18.00 w Filharmonii Narodowej. Publiczność XVIII już edycji Koncertu Noworocznego weźmie udział w spotkaniu z muzyką klasyczną i interpretacjami arii, duetów operowych oraz utworów w rytmach gorącej, karnawałowej muzyki południa. Sceną koncertową zawładną wspaniałe głosy, mistrz akordeonu Marcin Wyrostek i Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod batutą maestro Antoniego Wita. W roli gospodarzy wieczoru wystąpią: Monika Richardson i Artur Orzech.

Pełen repertuar jest dostępny pod linkiem: www.mteatr.pl/pl/repertuar