XV Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury

27 września 2021 roku, na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego, po raz piętnasty wręczone zostaną statuetki Teatralnych Nagród Muzycznych.

Kapituła Konkursu w składzie:  Iwona Wujastyk – Przewodnicząca Kapituły, Prof. Izabela Kłosińska, Krystyna Mazurówna, Danuta Renz, Marek Chowaniec, Prof. Ryszard Karczykowski, Jerzy Satanowski, Andrzej Pągowski, Janusz Stokłosa, Tomasz Szymuś, Daniel Wyszogrodzki, ogłoszą Lauretów nominowanych w następujących kategoriach:

  • NAJLEPSZY SPEKTAKL:

- „CALLAS. MASTER CLASS” - zgłoszony przez Operę Śląską w Bytomiu,

- „DON JUAN” - zgłoszony przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- „DON PASQUAL” - zgłoszony przez Teatr Wielki w Łodzi.

  • NAJLEPSZY SPEKTAKL DLA MŁODEGO WIDZA:

- „OPEROWY ZAWRÓT GŁOWY” - zgłoszony przez  Operę Nova w Bydgoszczy,

- „TADEK NA TROPACH MINOTAURA” – zgłoszony przez Teatr Muzyczny w Łodzi,

- „TAJEMNICA TOMKA SAWYERA”- zgłoszony przez Scenę Relax w Warszawie.

  • NAJLEPSZY REŻYSER:

- WOJCIECH KOŚCIELNIAK - zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie,

- ROBERT TALARCZYK - zgłoszony przez Operę Śląską w Bytomiu,

- MICHAŁ ZNANIECKI - zgłoszony przez Teatr Wielki w Łodzi.

  • NAJLEPSZY DYRYGENT:

- FRANCK CHASTRUSSE COLOMBIER - zgłoszony przez Operę na Zamku w Szczecinie,

- TOMASZ FILIPCZAK - zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie,

- KATARZYNA TOMALA-JEDYNAK - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

  • NAJLEPSZA SCENOGRAFIA:

- ANNA CHADAJ - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie.

- TADEUSZ KABICZ, MACIEJ PAWLAK - zgłoszeni przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury,

- JULIA SKRZYNECKA - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

  • NAJLEPSZE KOSTIUMY:

- GOSIA BACZYŃSKA - zgłoszona przez Operę Śląską w Bytomiu,

- ANNA CHADAJ - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie,

- MARCIN ŁOBACZ - zgłoszony przez Warszawską Operę Kameralną,

- JULIA SKRZYNECKA - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

  • NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA:

- EWELINA ADAMSKA-PORCZYK - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie,

- ROBERT BONDARA - zgłoszony przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- JACEK TYSKI - zgłoszony przez Warszawską Operę Kameralną.

  • NAJLEPSZY PLAKAT TEATRALNO-MUZYCZNY:

- KATARZYNA AUGUSTYNIAK - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- LIDIA KANCLERZ - zgłoszona przez Teatr Rozrywki w Chorzowie,

- PIOTR SUCHODOLSKI - zgłoszony przez Operę Krakowską,

- RAFAŁ SZŁAPA - zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie.

  • NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA:

-GOSHA KOWALINSKA - zgłoszona przez Warszawską Operę Kameralną,

- KATARZYNA OLEŚ-BLACHA - zgłoszona przez Operę Krakowską,

- EWELINA SZYBILSKA - zgłoszona przez Operą Śląską w Bytomiu,

- VICTORIA VATUTINA - zgłoszona przez Operę na Zamku w Szczecinie.

  • NAJLEPSZY ŚPIEWAK OPEROWY:

- TOMASZ KUK - zgłoszony przez Operę Krakowską,

- PAVLO TOLSTOY - zgłoszony przez Operę na Zamku w Szczecinie,

- ŁUKASZ ZAŁĘSKI - zgłoszony przez Operę Śląską w Bytomiu.

  • NAJLEPSZA WOKALISTKA MUSICALOWA:

- ANASTAZJA SIMIŃSKA - zgłoszona przez Scenę Relax w Warszawie,

- ANNA TERPIŁOWSKA - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie.

  • NAJLEPSZY WOKALISTA MUSICALOWY otrzymuje:

- MARCIN JANUSZKIEWICZ - zgłoszony przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury,

- ŁUKASZ ZAGROBELNY - zgłoszony przez Operę i Filharmonię Podlaską - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.

  • NAJLEPSZA TANCERKA (KLASYKA):

- LAURA KOROLCZUK - zgłoszona przez Teatr Wielki w Łodzi,

- MARIKA KUCZA - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- REMY LAMPING - zgłoszona przez Warszawską Operę Kameralną.

  • NAJLEPSZY TANCERZ (KLASYKA):

- JOSHUA LEGGE - zgłoszony przez Teatr Wielki w Łodzi,

- DOMINIK SENATOR - zgłoszony przez Teatr Wielki w Łodzi,

- MATEUSZ SIERANT - zgłoszony Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

  • NAJLEPSZA TANCERKA (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE):

- EWELINA ADAMSKA-PORCZYK - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie,

- MAŁGORZATA KOWALSKA - zgłoszona przez Kielecki Teatr Tańca,

- ZUZANNA MARSZAŁ - zgłoszona przez Teatr Rozrywki w Chorzowie.

  • NAJLEPSZY TANCERZ (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE):

- ALEKSANDER STANISZEWSKI - zgłoszony przez Kielecki Teatr Tańca,

- JAKUB STARZYCKI - zgłoszony przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- MIROSŁAW WOŹNIAK - zgłoszony przez Warszawską Operę Kameralną.

*** NAGRODA ZA CAŁOKSZTAŁ PRACY ARTYSTYCZNEJ:

- ZOFIA DE INES

- WOJCIECH KOŚCIELNIAK
 

 

Transmisja online na profilu Facebookowym Teatru MTeatr