XV KONCERT NOWOROCZNY

01 STYCZNIA 2020 r. godz. 18:00

Filharmonia Narodowa

Podczas XV Koncertu Noworocznego w Filharmoni Narodowej w Warszawie wystąpią gwiazdy polskich i zagranicznych scen: Grażyna Brodzińska, Katarzyna Mackiewicz, Małgorzata Walewska, Andrzej Lampert, Rafał Siwek oraz Gary Guthman – amerykański kompozytor, jazzman i trębacz od lat mieszkający w Polsce.

Akompaniować im będzie Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, którą tego wieczoru poprowadzi maestro Bassem Akiki, laureat wielu prestiżowych konkursów, w tym Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury.

Gospodarzami wieczoru będą Agata Konarska oraz Ryszard Rembiszewski.

W starannie dobranym i ułożonym repertuarze usłyszymy jedne z najciekawszych głosów sceny operowej, operetkowej i musicalowej. Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęła Małgorzata Walewska – wielokrotnie nagradzana wybitna śpiewaczka operowa, gwiazda scen europejskich i światowych. Najpiękniejsze arie operetkowe wykona niekwestionowana mistrzyni tego gatunku – Grażyna Brodzińska. Wystąpi także Katarzyna Mackiewicz – młoda sopranistka o bogatym dorobku artystycznym, zarówno w repertuarze operowym, jak i operetkowym, która związana jest z wieloma scenami operowymi w Polsce i na świecie.

Wśród męskich wykonawców podczas XV Koncertu Noworocznego znajdzie się Rafał Siwek, artysta, który zdobył już stałe miejsce na europejskich scenach operowych. W 2018 roku tytułową partią w „Borysie Godunowie” artysta otwierał sezon w Teatrze Bolszoj w Moskwie, a w 2019 roku na zaproszenie Placido Domingo występował w Filharmonii Paryskiej. Podczas XV Koncertu Noworocznego zabrzmi też głos Andrzeja Lamperta – utalentowanego śpiewaka operowego, który sukcesy i popularność zdobywa także w repertuarze musicalowym. Uwagę widzów przykuje na pewno występ Garego Guthmana – kompozytora, jazzmana i trębacza, który podczas swej kariery artystycznej koncertował m.in. z takimi gwiazdami jak Ray Charles, Tony Bennet, Tom Jones i Procol Harum.KUP BILET

O KONCERTACH NOWOROCZNYCH

TROCHĘ HISTORII

Tradycja Koncertów Noworocznych Wiedeńskich Filharmoników sięga roku 1939 roku. To wtedy koncert wykonano po raz pierwszy 31 grudnia, a od 1941 nieprzerwanie organizowany jest on 1 stycznia. To jeden z najbardziej prestiżowych koncertów na świecie, na który bilety losowane są z niemal rocznym wyprzedzeniem, gdyż tak duże zainteresowanie uniemożliwia regularną sprzedaż. Koncertem, który dorównuje im poziomem, jest Koncert Noworoczny organizowany przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury, który już po raz piętnasty - 1 stycznia 2020 roku o g. 18:00 odbędzie się w Filharmonii Narodowej.

Tradycja Noworocznych Koncertów Mazowieckiego Teatru Muzycznego rozpoczęła się 1 stycznia 2006 roku. Koncerty od początku swej historii nawiązują bezpośrednio do słynnych Koncertów Noworocznych Wiedeńskich Filharmoników, jednak różni je wprowadzenie do programu występów śpiewaków. Już I Koncert Noworoczny został entuzjastycznie przyjęty przez warszawską publiczność i od tej pory wydarzenia te cieszą się sympatią widzów. Zasłużenie stały się też jedną z najważniejszych propozycji artystycznych stolicy.

KUP BILET

BILETY NA XV KONCERT NOWOROCZNY

Bilety na XV Koncert Noworoczny to pomysł na wyjątkowy prezent Bożonarodzeniowy i doskonały sposób na rozpoczęcie 2020 roku w gwiazdorskim stylu.

Formuła wydarzenia zmieniała się nieznacznie w ciągu kilkunastu lat, odpowiadając na aktualne trendy i zainteresowania publiczności, zawsze jednak gwarantując wysoki poziom wykonania. Organizatorzy co roku starają się zaskoczyć widzów i poprzez przygotowaną dla nich niespodziankę muzyczną sprawić, aby koncert stał się czymś niezapomnianym.

Tegoroczny jubileuszowy Koncert Noworoczny rozpocznie uwertura do „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa, operetki, której premiera otwierała piętnaście lat temu działalność Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury.NASI PARTNERZY

Patroni i Partnerzy XV Koncertu Noworocznego

KONTAKT Z NAMI

Zapraszamy do kontaktu

sadasd
MAZOWIECKI TEATR MUZYCZNY IM. JANA KIEPURY
UL. JAGIELLOŃSKA 26, 03-719 WARSZAWA
kasa czynna od środy do niedzieli w godz. 13:00-21:00
tel.: 22 243 54 84
kom.: 795 127 921
kasa@mteatr.pl