Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij

Awantura w mollDurze

Premiera - 26 stycznia 2020 r. 

Muzyczna bajka, pełna kolorów i dynamiki. Bajka z morałem, która uczy tolerancji, akceptowania różnorodności. W zabawny sposób pokazuje, że każdy jest inny, ale sobie równy. Tytułowy mollDur to wyimaginowany świat głównej bohaterki Wioli, która przemierzając go, spotyka na swojej drodze różne postacie, między innymi: knującą Baba Jagę, krasnoludki, szalonego Białego Królika, króla Harmoniusza. Każde takie spotkanie, to zabawna przygoda niosąca ze sobą pouczającą lekcję dorastania. „Awantura w mollDurze” to także edukacyjna podróż, podczas której młody widz poznaje charakterystyczne style, gatunki muzyczne i instrumenty. A obok takiego wymiaru bajki, najważniejsza jest w niej zabawa, szalona gra konwencji i radość, jaką daje właśnie teatr i muzyka.
Bajka dla dzieci od lat 6.

Spektakl poleca Anna Czechowska - Prekursorka i Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny w Polsce, przede wszystkim Mama sześciolatka, który po obejrzeniu przedstawienia zafascynował się kakofonią: 
"
Przedstawienie "Awantura w mollDurze" to nie tylko przedstawienie muzyczne, dzięki któremu młodzi widzowie mogą poznać różne style muzyczne począwszy od muzyki klasycznej przez pop, a na rocku skończywszy. To też historia pewnej dziewczynki o imieniu Wiola. Przez przypadek wpada do innej wersji rzeczywistości, gdzie spotykając różne postacie, lepiej poznaje siebie i swoje mocne strony. Dzięki temu dowiaduje się, że jest odważna, potrafi stawić czoła temu, co nieznane i straszne, i jest zdolna nieść pomoc. Wzmocniona w ten sposób, na samym końcu może z wiarą w siebie uwolnić się spod wpływu swoich koleżanek. Przechodzi drogę od „cichej myszki” do pewnej siebie dziewczynki. Oczywiście wszystko, to dzieje się w zawrotnym tempie krótkiego przedstawienia, nie mniej jednak pokazuje, że czasem droga do polubienia siebie wiedzie przez skupienie się na konkretnym celu i pomaganiu innym, bo przy okazji można odkryć to, czego do tej pory się nie widziało. Polecam."

Bilety:
normalny - 40 zł 
ulgowy - 25 zł 
grupowy - 20 zł (dla grup zorganizowanych, minimum 15 osób)

Czas trwania spektaklu: 60 minut (bez przerwy)


OBSADA

Twórcy:

libretto i teksty piosenek: Maciejka Mazan
muzyka: Marcin Kuczewski
reżyseria: Agnieszka Płoszajska
choreografia: Marcin Furga
scenografia i kostiumy: Ilona Zajączkowska
wizualizacje: Artur Konicz
reżyseria światła: Damian Białorudzki

Występują:

Wiola - Zuzanna Makowska
Królik - Kamil Zięba
Czelesta/Kopciuszek - Sylwia Przetak
Jaga/Baba Jaga/Pirat/Krasnoludek/Gawron - Paulina Grochowska
Harmoniusz/Dudi/Pirat/Krasnoludek - Karol Osentowski
Wilk/Szczygieł/Pirat/Kakofonia - Jeremiasz Gzyl


Galeria zdjęć