III festiwal muzyczny Ostrołęckie Operalia

Od 26 sierpnia do 9 września w Ostrołęce i okolicach trwał będzie III Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia”.Organizatorami Festiwalu są Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie i Towarzystwo Muzyczne imienia Grażyny Bacewiczówny w Ostrołęce.  

Festiwal w tym roku trzykrotnie zagości w Ostrołęce, a także w Powiecie Ostrołęckim: Lelisie, Olszewie-Borkach i Myszyńcu. Podczas sześciu koncertów zabierzemy widzów w muzyczną podróż, a w trakcie całego Festiwalu wystąpi blisko 150 artystów!

 

Festiwal tradycyjnie już otworzy koncert galowy na Fortach Bema: „Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i filmowej” w wykonaniu solistów: Bożeny Bujnickiej (sopran) – solistki m.in. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i Jakuba Milewskiego (baryton) – Dyrektora Artystycznego Festiwalu, 
a towarzyszyć im będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna im. W. Lutosławskiego, którą poprowadzi jeden z najwybitniejszych w historii polskiej muzyki dyrygentów, kompozytor muzyki do ponad 100 produkcji filmowych – Maestro Jerzy Maksymiuk. W programie znajdą się arie operowe, ale dominowała będzie 
w tym roku polska muzyka filmowa. Koncert odbędzie się 26 sierpnia (niedziela) o godz. 19:00 (Forty Bema, ul. Warszawska 2a).

1 września zapraszamy na dwa koncerty „Drogi do Niepodległej”, które odbędą się w Lelisie – Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu (godz. 17:00) i Olszewie-Borkach – budynek przeznaczony na Gminny Ośrodek Kultury (godz. 20:00). Koncert wykonają soliści: Justyna Reczeniedi (sopran) i Jakub Milewski (baryton) z towarzyszeniem Kameralnej Orkiestry Festiwalowej. Gościem specjalnym będzie znana aktorka – Teresa Lipowska, która poprowadzi narrację podczas obydwu koncertów.

7 września na scenie przy DH Kupiec o godz. 18:00 zabrzmi koncert „Con amore” – opera, operetka, musical. Podczas koncertu na scenie zobaczymy m.in. Aleksandrę Orłowską-Jabłońską (sopran), Natalię Ołów (mezzosopran), Wonhyeok Choia (tenor) i Jakuba Milewskiego (baryton), a usłyszymy m.in. „Usta milczą, dusza śpiewa…”, „Habanerę”, czy „Twoim jest serce me”. Przy fortepianie zasiądzie Natalya Gaponenko. Koncert poprowadzi Prezes Polskiego Radia RDC, krytyk muzyczny – Tadeusz Deszkiewicz. Koncert transmitowany będzie przez Polskie Radio RDC.

8 września w Myszyńcu o godz. 19:00 na scenie Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej

w Myszyńcu tenor – Dionizy Wincenty Płaczkowski, baryton – Jakub Milewski i bas – Michał Dembiński zaśpiewają największe hity męskiej literatury wokalnej, zarówno pochodzące z oper, operetek, jak też musicali. Koncert poprowadzi znany prezenter radiowy i telewizyjny – Ryszard Rembiszewski.

9 września o godz. 19:00 w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia odbędzie się koncert finałowy III Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia”. Nie zobaczymy w tym roku spektaklu operowego, ponieważ organizatorzy w sposób szczególny chcieli uczcić przypadającą na ten rok 40. Rocznicę wyboru na Papieża świętego już Jana Pawła II. Po raz pierwszy w Ostrołęce zabrzmi utwór z muzyką Jakuba Milewskiego – Kantata „Totus Tuus – CałyM Twój…” z librettem Jerzego Binkowskiego napisana z okazji 20. Rocznicy wizyty Jana Pawła II na Podhalu (premiera czerwiec 2017 r. w Zakopanem). Na scenie pojawią się wybitni polscy soliści: Olga Szomańska, Edyta Krzemień, Michał Gasz i Janusz Kruciński. Towarzyszyć im będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna im. W. Lutosławskiego, a także Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej. Wszystko to pod dyrekcją kompozytora Jakuba Milewskiego.

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY. ZAPRASZAMY!


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: 22 2435484

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij