Zobacz także
Michał Znaniecki - Księżniczka czardasza

Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij

Iwona Wujastyk - Mazowsze w sercu Niepodległej

Dwa ważne jubileusze Mazowiecki Teatr Muzyczny postanowił uhonorować w charakterystyczny dla siebie sposób: teatralno-muzycznie. Przygotowany przez nas projekt  „Mazowsze w Sercu Niepodległej” stał się niesamowitą podróżą po kartach historii naszego narodu zapisanych językiem muzyki i poezji. Te wyjątkowe koncerty w jubileuszowym roku 2018 zagraliśmy w ponad 20 miejscowościach na całym Mazowszu. W programie znalazły się najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i znaczące dla ostatnich 100 lat utwory polskiej literatury muzycznej, a także fragmenty utworów literackich.

Autorem reżyserii całości jest Tomasz Gęsikowski, aktor filmowy i teatralny, od lat współpracujący z naszym teatrem. Jest on jednocześnie gospodarzem tych wydarzeń muzycznych. 

Kierownictwo muzyczne nad projektem objął kompozytor, aranżer, obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 70 lat – Zbigniew Rymarz. Występują, poruszając, wzruszając, ale także bawiąc publiczność: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz oraz Krzysztof Kryształ. Towarzyszy im zespół muzyczny.

Cykl koncertów pod honorowym patronatem Pana Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

Zdjęcia z trasy koncertowej 2018