„Księżniczka czardasza” – koncertowa wersja operetki
„Księżniczka czardasza” – koncertowa wersja operetki
Muzyka Imre Kálmán
Zapraszamy do Budapesztu i Wiednia – miast, w których rodziły się najpiękniejsze melodie operetkowe. Opowiemy muzyką o miłości, która rodzi się w świetle reflektorów, a wystawiona zostaje na próbę w blasku kryształowych żyrandoli. „Księżniczka czardasza” jest opowieścią o miłości, która musi pokonać bariery konwenansów i różnic społecznych. Zaprezentujemy to dzieło w formie koncertowo-scenicznej.
21.02.2026 r. (sob.) 17:00 | Radom, Resursa Obywatelska, ul. Malczewskiego 16
22.02.2026 r. (nd.) 16:00 | Góra Kalwaria, Hala OSiR, ul. Jana Białka 7
05.03.2026 r. (czw.) 18:00 | Sierpc, Muzeum Wsi Mazowieckiej, ul. Narutowicza 64
Obsada:
Silva Varescu, księżniczka czardasza: Bogumiła Dziel-Wawrowska
Leopold Maria von Lippert, książę: Dariusz Jakubowski
Księżna Anhilda: Aleksandra Hofman
Książę Edwin: Emil Ławecki / Adam Sobierajski
Hrabianka Stasi: Anna Gigiel
Boni Kancsianu, hrabia: Kamil Pękala / Tomasz Tracz
Feri von Kerekes, hrabia: Adam Zaremba / Martin Filipiak
Notariusz Kisz, narrator: Włodzimierz Izban
Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury pod dyrekcją Maestro Rafała Kłoczko / Jakuba Zmysłowicza

– Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury zaprasza na wyjątkowe spotkanie z muzyką, która od ponad stu lat zachwyca publiczność na całym świecie. Przeniesiemy się do Budapesztu i Wiednia – miast, w których rodziły się najpiękniejsze melodie operetkowe. Nie będzie to jednak zwyczajne przedstawienie. Zaprezentujemy to światowe dzieło w postaci koncertowo-scenicznej (premiera operetki miała miejsce w maju 2025 r. na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury). Ta wyjątkowa forma spektaklu pozwoli nam się skupić na samym geniuszu Imre Kálmána, na potędze muzyki pełnej emocji, humoru i wzruszeń. Opowiemy muzyką o miłości, która rodzi się w świetle reflektorów, a wystawiona zostaje na próbę w blasku kryształowych żyrandoli. „Księżniczka czardasza” jest opowieścią o miłości, która musi pokonać bariery konwenansów i różnic społecznych. W tej historii spotykają się świat arystokracji i świat artystów, a wszystko spaja muzyka – pełna ognia, temperamentu i elegancji.
Zapraszamy Państwa do wspólnej podróży w czasie, gdzie czardasz rozbrzmiewa z taką samą pasją jak sto lat temu, a walc wciąż wiruje w rytmie marzeń. Każda nuta „Księżniczki czardasza” będzie opowieścią, każda aria westchnieniem, a rytm zaproszeniem do tańca. Niech to spotkanie przeniesie Was w świat, gdzie elegia walca spotyka się z temperamentem czardasza, a miłość okaże się najpotężniejszą melodią
Włodzimierz Izban


