THRILL ME. Historia Leopolda i Loeba

Polska premiera musicalu autorstwa Stephena Dolginoffa "Thrill me. Historia Leopolda i Loeba" już za nami. 
Pomimo smutnych, covidowych warunków zagralismy ją dla 25 % publiczności. Ale było warto. Walczymy i gramy dalej! Bądźcie z nami !!
Kolejne spektakle juz w listopadzie! 

Jest rok 1924, w Chicago powstaje plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. Jego autorami są Nathan Leopold i Richard Loeb –  pochodzący z dobrych domów studenci, nazwani później przez historię "The Thrill Killers".
Ich historia, wielokrotnie podejmowana przez popkulturę, stanowiąca inspirację dla filmu „Sznur” Alfreda Hitchcocka czy „Funny Games” Michaela Hanekego, doczekała się polskiej, teatralnej inscenizacji. Polska premiera sztuki autorstwa Stephena Dolginoffa odbędzie się 16 października 2020 roku i otworzy kolejny sezon artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, w siedzibie Teatru, przy ul. Jagiellońskiej 26.

„Thrill me” to mrożący krew w żyłach musical przedstawiający historię tego legendarnego duetu, który w latach 20. popełnił jedną z najgłośniejszych zbrodni XX wieku. „Thrill me” to studium wieloznacznej, toksycznej relacji dwojga młodych ludzi, którzy natchnieni filozofią Nietzschego, pragną udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim drugim człowiekiem. To historia chłopców z sąsiedztwa, spragnionych sensacji i szukających wartości swojego życia w zbrodni. Ale przede wszystkim to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości, która ulega chorej manipulacji i niebezpiecznej idei.

 

THRILL ME. HISTORIA LEOPOLDA i LOEBA Stephen Dolginoff
Reżyseria: Tadeusz Kabicz
Koncepcja sceniczna: Tadeusz Kabicz, Maciej Pawlak
Obsada: Maciej Pawlak, Marcin Januszkiewicz
z gościnnym udziałem: Filipa Kosiora i Mirosława Zbrojewicza 
Fortepian: Karina Komendera
Animacje: Karolina Jacewicz
Reżyseria świateł: Dariusz Albrycht

Autorka przekładu na język polski: Małgorzata Lipska  
Polska premiera: 16 października 2020 r.


BILETY W SPRZEDAŻY!