V Królewski Koncert w Dniu Kobiet 2021

V Królewski Koncert w Dniu Kobiet

Jak co roku, 8 marca, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury przygotowuje wydarzenie dedykowane specjalnie kobietom.

Już po raz piąty Królewski Koncert w Dniu Kobiet odbył się w wytwornej Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. W tym roku, po raz pierwszy w historii, ta szczególna uroczystość muzyczna odbyła się w obecności jedynie kameralnego grona gości na sali, a przede wszystkim była transmitowana online na kanale YouTube Teatru – jako wyjątkowy prezent dla kobiet na Dzień Kobiet.

Wieczór uświetnili znakomici artyści: Igor Herbut (vocal), Krystian Krzeszowiak (tenor) i Piotr Lempa (bas), którzy zaprezentowali swoje interpretacje znanych arii operowych i operetkowych, a także utworów musicalowych i współczesnych. Towarzyszyła im Orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina. Gospodarzem wieczoru był Robert Janowski, który o utworach z programu koncertu opowiadał, jak zawsze, z pasją i humorem.

Widzów zgromadzonych przed ekranami telewizorów, laptopów i tabletów oraz kameralne grono gości obecne w Sali Balowej przywitała Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego Iwona Wujastyk, która do wszystkich kobiet i dziewczyn oglądających i słuchających Koncertu, skierowała pełne mocy słowa.

Koncert otworzył Robert Janowski zawsze poruszającym standardem muzyki rozrywkowej „Jej portret”. Igor Herbut, który dwie autorskie piosenki „Wdzięczność” i „Tańczmy” wykonał akompaniując sobie przy fortepianie, zahipnotyzował słuchaczy. Jeden z piękniejszych polskich męskich głosów usłyszeliśmy także w piosenkach „Izolda” i „Opowiadaj mi tak” Zbigniewa Wodeckiego. Krystian Krzeszowiak porwał publiczność emocjonalnymi wykonaniami pieśni neapolitańskiej „Dicintencello vuie”, bolero „La spagnola”, piosenek „Bésame mucho” i „Caruso”, oraz utworu Czesława Niemena, „Dobranoc”. Piotr Lempa zaprezentował swój zjawiskowy głos w wielu odsłonach. W jego wykonaniu usłyszeliśmy „Arię Skołuby” z opery „Straszny Dwór”, „Son lo spirito che nega” z opery „Mefistofeles”, „Some Enchanted Evening” z musicalu „South Pacific”, oraz słynne piosenki Franka Sinatry: „My Way” i „Strangers in the Night”. Niemal wszystkie piosenki wykonane tego wieczoru usłyszeliśmy w aranżacjach na orkiestrę maestro Krzysztofa Herdzina, który przygotował również instrumentalną niespodziankę w postaci uwielbianej piosenki Wojciecha Młynarskiego, „Jesteśmy na wczasach”. Aby tradycji stało się zadość, nasi wspaniali goście w finale V Królewskiego Koncertu w Dniu Kobiet wykonali najsłynniejszą piosenkę patrona Mazowieckiego Teatru Muzycznego, Jana Kiepury – „Brunetki, blondynki”. Na scenie byli jednak nie tylko panowie! Orkiestra Sinfonia Viva, którą współtworzą zjawiskowe instrumentalistki, jak zawsze stanęła na wysokości zadania i zagrała po prostu przepięknie!

Koncert zrealizowała na żywo niezawodna ekipa Produkcji 316.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji, której autorem jest Marek Popowski.

Retransmisję koncertu można obejrzeć na kanale YouTube Mazowieckiego Teatru Muzycznego w dniach 12-28 marca 2021 tutaj: V Królewski Koncert w Dniu Kobiet 2021

 


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij

Galeria zdjęć