Wielcy Artyści Estrady dla Mazowsza 1945 – 2023

Wystawa jakiej jeszcze nie było! Wielcy Artyści Estrady dla Mazowsza 1945 – 2023

 

Wystawa przybliża sylwetki artystów, którzy występowali zarówno na scenach polskich teatrów, jak i w ramach działalności impresaryjnej, odwiedzając liczne miasteczka i wioski. Nie zabraknie wspomnień o wspaniałych artystach, którzy mieli nieoceniony wpływ na kulturalny rozwój regionu.

Podczas wystawy prezentowane będą zdjęcia, okładki programów, pamiątki z epoki, m.in. oryginalne autografy, elementy kostiumów, programy i fotografie. Wszystko to przybliży odwiedzającym niezwykłe historie ludzi, którzy tworzyli i promowali kulturę na Mazowszu.

„Dawny Teatr Ziemi Mazowieckiej popularyzował sztukę w małych miejscowościach, co miało na celu wyrównanie szans i równomierny rozwój - często dzięki takim działaniom dla mieszkańców wsi i miasteczek był to pierwszy kontakt ze sztuką. Wystawa wpisuje się w działania Mazowieckiego Teatru Muzycznego w ramach 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego - MTM w ramach jubileuszu kontynuuje tę tradycję” - mówi Dyrektor Teatru, Iwona Wujastyk.

Wernisaż będzie połączony z recitalem wybitnej solistki Anny Gigiel, a na fortepianie towarzyszyć jej będzie Mateusz Gramburg.

Autorzy: Zbigniewa Rymarz, Jarosław Wojciechowski.

Wstęp wolny!

Wystawa potrwa do połowy września! Zapraszamy!

Projekt sfinansowany ze środków Funduszy SKE ZASP Program Kultura WIELCY ARTYŚCI ESTRADY DLA MAZOWSZA 1945-2023

 


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij