Wybitni soliści oraz orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego wystąpili na „III Królewskim Koncercie w Dniu Kobiet”.

Trzej uznani soliści: Sławomir Naborczyk (tenor), Daniel Mirosław (bas), Jakub Wocial (wokalista musicalowy) oraz Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, a do tego życzliwa publiczność, która wypełniła po brzegi Salę Wielką (Balową) Zamku Królewskiego – za nami „III Królewski Koncert w Dniu Kobiet” Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury.

W programie znalazły się ponadczasowe arie operowe, takie jak aria Torreadora – VOTRE TOAST, JE PEUX VOUS LE RENDRE z opery „Carmen” Bizeta, którą poruszająco wykonał Daniel Mirosław. W interpertacji Sławomira Naborczyka można było wysłuchać natomiast m.in. arii Cavaradossiego E LUCEVAN LE STELLE z opery „Tosca” Pucciniego. Jakub Wocial, znany publiczności z wielu projektów musicalowych, wykonywał utwory z najbardziej popularnych dzieł tego gatunku, jak choćby BRING HIM HOME z klasycznych „Nędznikow” i MEMORY z musicalu „Koty”.

„Poproszony przez Jakuba Milewskiego, kierownika artystycznego Mazowieckiego Teatru Muzycznego, o zaproponowanie repertuaru musicalowego do dzisiejszego koncertu, zdecydowałem, że sięgnę po songi, które polska publiczność dobrze zna, jak np. MEMORY, ale także takie, które są dla mnie szczególnie ważne. Tak jest w przypadku utworu BRING HIM HOME. Wykonywałem go jeszcze jako amator, na samym początku mojej kariery zawodowej, a dwa lata temu powróciłem do niego, kiedy zagrałem w „Nędznikach”. BRING HIM HOME to trudny muzycznie kawałek, niesłychanie emocjonalny, ale publiczność zazwyczaj jest go w stanie docenić. Tak stało się i tego szczególnego wieczoru, podczas „III Królewskiego Koncertu w Dniu Kobiet” – zdradził Jakub Wocial.

Podczas koncertu wyjątkowo zabrzmiały kompozycje Krzesimira Dębskiego. Orkiestra wykonała m.in. muzykę z filmu „Magiczne drzewo” oraz piękną ROMANZĘ skomponowaną przez artystę do filmu „1920 Bitwa Warszawska”.

„Bardzo dobrze oceniam dzisiejszy wieczór. Grałem już wcześniej mnóstwo koncertów w tej pięknej sali, jednak ten był jednym z najbardziej uroczystych i podniosłych. Można powiedzieć, że sala na Zamku Królewskim raczej sprzyja muzyce bardziej kameralnej, ale dzisiaj okazało się, że w tej większej, bardziej rozbudowanej formule, zarówno soliści, jak i orkiestra, zabrzmieli bardzo ciekawie i wyjątkowo dobrze” – ocenił po koncercie Krzesimir Dębski.

Gospodarzem wydarzenia był Ryszard Rembiszewski, którego poetycka, ale pełna dowcipu konferansjerka nadawała koncertowi właściwego tempa i uroku.

Na zakończenie wieczoru zabrzmiały oczywiście BRUNETKI, BLONDYNKI, wykonywane przed laty przez Jana Kiepurę – patrona Mazowieckiego Teatru Muzycznego, a tym razem zaśpiewane brawurowo i z dużą dawką humoru przez wszystkich artystów.

Koncert będzie retransmitowany na antenie TVP 3 Warszawa.

Królewskie Koncerty w Dniu Kobiet są organizowane co rok, 8 marca, przez Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury. Podczas tych wyjątowych spotkań muzycznych prezentowany jest zawsze inny, starannie dobrany repertuar. Formuła koncertów zakłada łączenie występów śpiewaków operowych i musicalowych, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej pod batutą wybitnego dyrygenta. Królewskie Koncerty w Dniu Kobiet przez kilka lat stały się wiarygodną i dobrze rozpoznawalną marką muzyczną na artystycznej mapie Warszawy.

 

Foto. Ania Kot


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij

Galeria zdjęć