XII Koncert Noworoczny

XII Koncert Noworoczny w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie 1 stycznia 2017 r.

 

Nowy Rok zaczął się w iście muzycznym stylu! Wszystko za sprawą wyjątkowego Koncertu Noworocznego, który odbył się w szacownych murach Filharmonii Narodowej w Warszawie. Tegoroczny Koncert był już dwunastym, organizowanym przez Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie. Konferansjerami tego wieczoru byli Olga Bończyk, Ryszard Rembiszewski oraz Marcin Cejrowski.

Koncert rozpoczął się słynnym Walcem Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem” pod batutą maestro Piotra Sułkowskiego, który tego wieczoru objął kierownictwo muzyczne koncertu. Widzów przywitali wspólnie Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury w Warszawie, Pani Iwona Wujastyk oraz Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Wiesław Raboszuk. Następnie na scenę wszedł pierwszy z solistów – Marcin Bronikowski, który zaśpiewał Arię z „Wesela Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta. W tej części koncertu widzowie mogli podziwiać również arię z „Cyrulika sewilskiego” Gioacchino Rossiniego w wykonaniu Szymona Kobylińskiego; Edytę Piasecką i Marcina Bronikowskiego, którzy wspólnie wykonali duet Zerliny i Don Giovanniego z opery „Don Giovanni” Mozarta oraz Marcelinę Beucher wykonującą arię Lauretty z opery „Gianni Schicchi” Giacomo PucciniegoNastępnie wystąpili Krystian Krzeszowiak, Wojciech Sokolnicki, ponownie Edyta Piasecka, skrzypkowie Anna Wandtke i Bogdan Kierejsza, po raz kolejny Marcin Bronikowski i na zakończenie – duet Marceliny Beucher i Krystiana Krzeszowiaka, którzy wykonali wspólnieO soave fanciulla z opery „Cyganeria”.

 Drugą część koncertu otworzył gość specjalny – maestro Jerzy Maksymiuk – nagrodzony tego wieczoru medalem Pro Masovia, za całokształt działalności artystycznej, która przyczyniła się do kulturalnego rozwoju Mazowsza. Orkiestra wraz z pianistą Danielem Wnukowskim wykonała Błękitną rapsodię George’a Gershwina. Następnie, już pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego, soliści prezentowali kolejne niezapomniane przeboje operowe i operetkowe. W drugiej części koncertu rozbrzmiewały piękne melodie autorstwa Astora Piazzolli, Richarda Rodgersa, Franza Lehara, Vittorio Montiego czy Imre Kalmana. Pojawiły się m.in. takie utwory jak: Oblivion, Usta milczą, dusza śpiewa, Co się dzieje oszaleję. Ostatnim utworem, który w wyjątkowy sposób zakończył ten magiczny wieczór był Marsz Radetzkyego Johanna Straussa (ojca) oraz aria Libiamo z „Traviaty” Giuseppe Verdiego, w wykonaniu wszystkich solistów, biorących udział w koncercie.

Publiczność zdawała się być oczarowana przepięknymi melodiami, które rozbrzmiewały tego dnia w Filharmonii Narodowej. Żywe reakcje Publiki utwierdziły nas w przekonaniu, że Koncert Noworoczny w Filharmonii Narodowej to niezastąpiony element w repertuarze Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury w Warszawie. Zatem do zobaczenia za rok!


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij