XII TEATRALNE NAGRODY MUZYCZNE IM. JANA KIEPURY – NOMINACJE

28 czerwca 2018 roku kapituła konkursowa w składzie: Iwona Wujastyk – przewodnicząca, Marek Chowaniec – członek, Ryszard Karczykowski – członek, Izabela Kłosińska – członek, Krystyna Mazurówna – członek, Andrzej Pągowski – członek, Danuta Renz – członek, Adam Sztaba – członek, Janusz Józefowicz – ekspert, wyłoniła w poszczególnych kategoriach następujących nominowanych do XII Teatralnych Nagród Muzycznych:

 

 

 

NAJLEPSZY SPEKTAKL

1. „Crazy for You” – Opera na Zamku w Szczecinie

2. „Falstaff” – Opera Nova w Bydgoszczy

3. „Legenda Bałtyku” – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA

1. Ewa Majcherczyk – Opera Śląska w Bytomiu

2. Krystyna Nowak – Opera Nova w Bydgoszczy

3. Aleksandra Olczyk – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZY ŚPIEWAK OPEROWY

1. Łukasz Goliński – Opera Nova w Bydgoszczy

2. Stanislav Kuflyuk – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

3. Arnold Rutkowski – Opera Krakowska

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZA WOKALISTKA MUSICALOWA

1. Natalia Piotrowska – Teatr RAMPA na Targówku

2. Agnieszka Przekupień – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

3. Dagmara Rybak – Teatr Muzyczny w Poznaniu

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZY WOKALISTA MUSICALOWY

1. Tomasz Bacajewski – Opera na Zamku w Szczecinie

2. Patryk Kośnicki – Teatr Muzyczny w Poznaniu

3. Jakub Wocial – Teatr RAMPA na Targówku

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWACZKI)

1. Maria Antkowiak – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

2. Aleksandra Orłowska-Jabłońska – Opera Śląska w Bytomiu

3. Aleksandra Żakiewicz – Warszawska Opera Kameralna

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWAKA)

1. Sławomir Naborczyk – Opera Śląska w Bytomiu

2. Aleksander Rewiński – Warszawska Opera Kameralna

3. Jan Żądło – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZY REŻYSER

1. Robert Bondara – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

2. Jerzy Jan Połoński – Opera na Zamku w Szczecinie

3. Maciej Wojtyszko – Warszawska Opera Kameralna

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZY DYRYGENT

1. Bassem Akiki – Opera Śląska w Bytomiu

2. Katarzyna Tomala – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

3. Jerzy Wołosiuk – Opera na Zamku w Szczecinie

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZA TANCERKA (KLASYKA)

1. Chinara Alizade – Teatr Wielki Opera Narodowa

2. Chisato Ishikawa – Teatr Muzyczny w Lublinie

3. Daria Sukhorukova – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZY TANCERZ (KLASYKA)

1. Konstiantyn Maiorov – Teatr Muzyczny w Lublinie

2. Adrian Navarro – Warszawska Opera Kameralna

3. Dawid Trzensimiech – Teatr Wielki Opera Narodowa

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZA TANCERKA (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

1. Yurika Kitano – Teatr Wielki Opera Narodowa

2. Julia Korbańska – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

3. Ewelina Kruk – Teatr RAMPA na Targówku

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZY TANCERZ (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

1. Santiago Bello – Teatr RAMPA na Targówku

2. Jakub Starzycki – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

3. Maciej Glaza – Opera na Zamku w Szczecinie

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA

1. Paulina Andrzejewska – Teatr Muzyczny w Poznaniu

2. Robert Bondara – Teatr Wielki Opera Narodowa

3. Tomasz Kajdański – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

 

———————————————————————-

 

NAJEPSZA SCENOGRAFIA

1. Barbara Kędzierska – Opera Krakowska

2. Mariusz Napierała – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

3. Małgorzata Zwolińska – Teatr Groteska w Krakowie

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZY PLAKAT

1. Krzysztof Bieliński – Opera Śląska w Bytomiu

2. Tomasz Bogusławski – Opera Nova w Bydgoszczy

3. Jerzy Skakun, Joanna Górska – Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie

 

———————————————————————-

 

NAJLEPSZE KOSTIUMY

1. Anna Chadaj – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Kultury w Białymstoku

2. Agata Uchman – Opera na Zamku w Szczecinie

3. Michał Znaniecki – Opera Śląska w Bytomiu

 

———————————————————————-

 

XVIII NAGRODA SPECJALNA ZA CAŁOKSZTAŁT PRACY ARTYSTYCZNEJ
1. Andrzej Straszyński – Warszawska Opera Kameralna

 

 

Laureatów XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury poznamy na Gali rozdania nagród 17 września, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: 22 2435484

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij

Galeria zdjęć