XVIII KONCERT NOWOROCZNY

XVIII Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Filharmonii Narodowej
1 stycznia 2023 r. g. 18:00 SALA KONCERTOWA FILHARMONII NARODOWEJ

Powitanie Nowego Roku wyjątkowym koncertem to doskonała okazja na spotkanie z muzyką klasyczną i niepowtarzalnymi interpretacjami arii i duetów operowych oraz utworów w rytmach gorącej, karnawałowej muzyki południa. Na jednej scenie usłyszymy gwiazdy scen polskich, ale również meksykański sopran. W pierwszej części koncertu zabrzmią najznakomitsze utwory z oper, a w drugiej zabierzemy Państwa w podróż na Południe Europy: do Hiszpanii, Włoch, ale też do Meksyku czy Argentyny. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek. Pod batutą Maestro Antoniego Wita zagra Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

„Od kilkunastu lat bawimy, wzruszamy, porywamy zgromadzoną Publiczność. Świadczą o tym owacje na stojąco i pozytywne recenzje po koncercie. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie muzyczne, niech będzie ono wyjątkowym początkiem Nowego Roku.”- mówi Iwona Wujastyk, Dyrektorka Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

„Żeby nie zdradzać wszystkich niespodzianek mogę tylko powiedzieć, że w drugiej części koncertu oprócz charyzmatycznej i gorącej muzyki południa zabrzmi też siostrzany odpowiednik węgiersko-austriackiej operetki, czyli hiszpańska zarzuela. To zdecydowanie gratka, a może i absolutna nowość dla wielbicieli tego gatunku.”- mówi kierownik artystyczny MTM Jakub Milewski.

Sceną Filharmonii Narodowej zawładną nie tylko piękne głosy, ale również mistrz akordeonu Marcin Wyrostek, który z pewnością dostarczy mnóstwo artystycznych wrażeń. Podczas noworocznego wieczoru wystąpią: Karen Gardeazabal (sopran), Gosha Kowalinska (mezzosopran), Krystian Krzeszowiak (tenor), Stanislav Kuflyuk (baryton). Publiczność usłyszy wspaniałe duety, m.in. żeński duet Barcarolle z opery Opowieści Hoffmanna, utwory z opery Carmen, czy Straussowskie tematy w wykonaniu Orkiestry i finałowy, szampański hit noworoczny, na który czeka publiczność w ten wyjątkowy wieczór - Marsz Radetzkiego. Niezmiennie, słynnym Libiamo wraz z artystami wzniesiemy toast za pomyślność w Nowym Roku. Całość wypełni pięka, kwiatowa scenografia.


Gospodarze Wieczoru: Monika Richardson i Artur Orzech. 

KUP BILET TUTAJ!


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij