Jubileusz 120-tych urodzin Jana Kiepury

Zapraszamy na inaugurację obchodów jubileuszowych z okazji 120-tych urodzin Jana Kiepury. 16 maja minie 120 lat od momentu, kiedy przyszedł na świat „chłopak z Sosnowca”, a tym samym patron naszego Teatru. (...)

zobacz

Jan Kiepura! Wielka sława to fakt!

To wystawa, której celem jest przypomnienie postaci wybitnego Polaka - Jana Kiepury, zwanego „królem tenorów”, jego ogromnego dorobku artystycznego oraz ukazanie „dowodów” popularności nie tylko w Polsce, ale i na (...)

zobacz
Aktualności

Z TEATRU

06 Maj 2022  #wazne

Jan Kiepura! Wielka sława to fakt!

Jan Kiepura. Wielka sława to fakt! To wystawa, której celem jest przypomnienie postaci wybitnego Polaka - Jana Kiepury, zwanego „królem tenorów”, jego ogromnego dorobku artystycznego oraz ukazanie „dowodów” popularności nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nie zabraknie na niej wątków osobistych. Nie będzie to zwykła wystawa biograficzna lecz „zwierciadło” oddające kunszt i sławę Kiepury. Ukaże odbiorcom jak postać tego wielkiego śpiewaka wpływała na sztukę, a nawet na  codzienne życie mieszkańców przedwojennej Polski. O Kiepurze przypominano sobie nie tylko słuchając go z radia czy płyt gramofonowych, lecz oglądając filmy, kupując nuty czy pocztówki, czytając codzienną prasę, a nawet zaopatrując się w… (...)

więcej
26 Kwi 2022  #wazne

17. Urodziny MTM! - fotorelacja

Za nami wyjątkowe i radosne świętowanie 17-stych urodzin Teatru.  Dziekujęmy Wam za tak liczne przybycie i wspólnie wzniesiony toast.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Autor: (...)

więcej
20 Kwi 2022  #wazne

17. Urodziny MTM!

Drodzy Widzowie, Przyjaciele i Miłośnicy Teatru! Przed nami 17. urodziny. To jest ten dzień, w którym radośniej niż zwykle spotkamy się (...)

więcej

NASZE PROJEKTY