Koncert zespołu Bellcanti „Opera Jest Kobietą” na Bielańskiej Scenie Kameralnej!

24 listopada, o godzinie 18, zapraszamy na Bielańską Scenę Kameralną na koncert „Opera Jest Kobietą” wyjątkowego zespołu Bellcanti, który na rynku muzycznym działa od 2017 roku.

 

TRZY WYBITNE SOPRANISTKI

Bellcanti tworzą trzy wybitne sopranistki, które połączyła wielka pasja do muzyki i … przyjaźń. Wyjątkowe trio tworzą: Maria MalinowskaKarolina Sołomin oraz Magdalena Chmielecka. Każda z trzech śpiewaczek ma w swoim indywidualnym dorobku artystycznym znaczące osiągnięcia. Także jako zespół Bellcanti mają na koncie wiele sukcesów. Można do nich z pewnością zaliczyć koncerty z repertuarem z dwudziestolecia międzywojennego, które odbyły się w Muzeum II Wojny Światowej oraz w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Pod patronatem Opery Bałtyckiej, zespół Bellcanti wystąpił także, w ramach święta Fête de la musique, z serią koncertów z muzyką francuską.

TRIO BELLCANTI WYKONA POPULARNE I LUBIANE ARIE OPEROWE

Na Bielańskiej Scenie Kameralnej trio Bellcanti wykona popularne i lubiane arie operowe, operetkowe oraz utwory z pogranicza muzyki rozrywkowej, w ciekawych i wyjątkowych aranżacjach na trzy soprany, fortepian i kwartet smyczkowy. Podczas koncertu artyści wykonają utwory, które znajdą się niebawem na ich debiutanckiej płycie pt. „Kiedy znów zakwitną białe bzy”. Projekt ma popularyzować muzykę dwudziestolecia międzywojennego oraz przypomnieć kulturę i atmosferę tamtej epoki. To będzie koncert największych przebojów opery, operetki i musicalu. 

MOZART, LOEWE, KRASIŃSKI…

W programie kompozycje takich kompozytorów jak: G. Puccini, L. Delibes, L. Webber, Ch. Gounod, G. Bizet, J. Offenbach, G. Donizetti, W.A. Mozart, C. Velasquez, F. Lehar, F. Loewe, C.L Guglielmi, H. Wars, J. Petersburski, Z. Wiehler, Z. Krasiński, S. Górska, J. Petersburski.

 

Wystąpią:

Bellcanti
Maria Malinowska (sopran)
Karolina Sołomin (sopran)
Magdalena Chmielecka (sopran)

Kwartet Smyczkowy Opera
Przemysław Treszczotka (skrzypce)
Dariusz Prystasz (skrzypce)
Krzysztof Jakub Szwarc (altówka)
Zofia Łodygowska (wiolonczela)

Mateusz Lipiński (fortepian)

Ceny biletów60 zł (I strefa), 40 zł (II strefa)


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: 22 2435484

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij