Śniadanie prasowe - nowa siedziba Mazowieckiego Teatru Muzycznego

15 listopada Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury wieczornym koncertem pt. Discovery & Movie z kompozycjami Pawel Steczek oraz narracją (na żywo) Czytała Krystyna Czubówna rozpoczyna swoją działalność repertuarową w murach Kino Praha przy ul. Jagiellońskiej 26.

Za programowanie repertuaru kina na zlecenie teatru odpowiadać będzie zaproszony do współpracy partner - Velvet Spoon. Jednak kultowe miejsce na Pradze znane dotychczasowo jako kino będzie czymś znacznie więcej. To tu przede wszystkim będzie miał swoją siedzibę i własną scenę teatr muzyczny. Na teatralne realizacje zapraszamy od stycznia. Po zakończeniu trwającej wciąż adaptacji oddamy na potrzeby przedsięwzięć teatralnych największą z sal kinowych. Będzie ona wyposażona w dużą scenę, piękne okotarowanie i profesjonalne oświetlenie. Budynek przy Jagiellońskiej 26 stanie się miejscem przyjaznym różnym gatunkom sztuki. Najważniejszym z nich będzie oczywiście teatr, który tworzymy od blisko 15 lat, ale też film, w tym kino artystyczne i muzyczne. Będzie to także miejsce wystaw artystycznych, warsztatów i edukacji kulturalnej.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej o planach artystycznych i repertuarowych, zbliżających się realizacjach teatralnych, muzycznych, filmowych, wystawienniczych oraz o koncepcji funkcjonowania na Pradze Mazowieckiego Teatru Muzycznego opowiadała Iwona Wujastyk, dyrektor MTM, a także Jakub Milewski, kierownik artystyczny MTM oraz Marcin Adamczak i Grzegorz Fortuna z Velvet Spoon i Andrzej Pągowski ART - autor nowego logotypu MTM. Warto dodać, że wystawa teatralnych i filmowych plakatów Andrzeja Pągowskiego będzie pierwszą, jaką zorganizujemy w tym miejscu.

Bardzo dziękujemy za zaufanie Zarządowi Województwa Mazowieckiego, który podczas konferencji reprezentowała Pani Elżbieta Lanc, członek zarządu, jak również właścicielowi obiektu CA Mazovia Sp z o.o., której członek rady nadzorczej Paweł LECH radny Rady m. st. Warszawy także towarzyszył nam podczas konferencji. Ich ciepłe słowa przyjmujemy jako ogromny kredyt zaufania.


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij

Galeria zdjęć