Nowy Rok z muzyką

1 stycznia 2020 roku, o godz. 18:00, w Filharmonii Narodowej odbędzie się XV Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. Wystąpią gwiazdy polskich
i zagranicznych scen: Grażyna Brodzińska, Katarzyna Mackiewicz, Małgorzata Walewska, Andrzej Lampert, Rafał Siwek oraz Gary Guthman – amerykański kompozytor, jazzman i trębacz od lat mieszkający w Polsce.

Podczas XV Koncertu Noworocznego zagra Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, którą tego wieczoru poprowadzi maestro Bassem Akiki, laureat wielu prestiżowych konkursów, w tym Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. 

Gospodarzami wieczoru będą Agata Konarska oraz Ryszard Rembiszewski.

W repertuarze koncertu znajdą się najpiękniejsze arie, piosenki i duety pochodzące m.in. z oper: „Cyganeria” G. Pucciniego, „Carmen” G. Bizeta, operetek: „Hrabina Mariza” E. Kalmana, „Wesoła wdówka” oraz musicali: „Evita” A. L. Webbera i „Skrzypek na dachu” J. Bocka, a także znane kompozycje na trąbkę i orkiestrę w wykonaniu amerykańskiego trębacza - Gary'ego Guthmana. Zgodnie z tradycją koncertów noworocznych Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Bassema Akiki wykona również utwory z repertuaru rodziny Straussów. 

Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęła Małgorzata Walewska – wielokrotnie nagradzana wybitna śpiewaczka operowa, gwiazda scen europejskich i światowych. Najpiękniejsze arie operetkowe wykona niekwestionowana mistrzyni tego gatunku – Grażyna Brodzińska. Wystąpi także Katarzyna Mackiewicz – młoda sopranistka o bogatym dorobku artystycznym, zarównow repertuarze operowym, jak i operetkowym, która związana jest z wieloma scenami operowymi w Polsce.

Wśród męskich wykonawców podczas XV Koncertu Noworocznego znajdzie się Rafał Siwek, artysta, który zdobył już stałe miejsce na europejskich scenach operowych. W 2018 roku tytułową partią w „Borysie Godunowie” artysta otwierał sezon w Teatrze Bolszoj w Moskwie, a w 2019 roku na zaproszenie Placido Domingo występował w Filharmonii Paryskiej. Podczas XV Koncertu Noworocznego zabrzmi też głos Andrzeja Lamperta – utalentowanego śpiewaka operowego, który sukcesy i popularność zdobywa także w repertuarze musicalowym.  Uwagę widzów przykuje na pewno występ Garego Gutmana – kompozytora, jazzmana i trębacza, który podczas swej kariery artystycznej koncertował m.in. z takimi gwiazdami jak Ray Charles, Tony Bennet, Tom Jones i Procol Harum.

Tradycja Noworocznych Koncertów Mazowieckiego Teatru Muzycznego rozpoczęła się 1 stycznia 2006 roku. Koncerty od początku swej historii nawiązują bezpośrednio do słynnych Koncertów Noworocznych Wiedeńskich Filharmoników, jednak różni je wprowadzenie do programu występów śpiewaków. Już I Koncert Noworoczny został entuzjastycznie przyjęty przez warszawską publiczność i od tej pory wydarzenia te cieszą się sympatią widzów. Zasłużenie stały się też jedną z najważniejszych propozycji artystycznych stolicy.

Formuła wydarzenia zmieniała się nieznacznie w ciągu kilkunastu lat, odpowiadając na aktualne trendy i zainteresowania publiczności, zawsze jednak gwarantując wysoki poziom wykonania. Organizatorzy co roku starają się zaskoczyć widzów i poprzez przygotowaną dla nich niespodziankę muzyczną sprawić, aby koncert stał się wydarzeniem niezapomnianym. Tegoroczny jubileuszowy Koncert Noworoczny rozpocznie uwertura do „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa, operetki, której premiera otwierała piętnaście lat temu działalność Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury.


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij