Premiera operetki Franza Lehara "Kraina uśmiechu"

Już wkrótce nasza najnowsza produkcja - Kraina uśmiechu - operetka Franza Lehára.
Premiera  19 i 20 maja 2023 r.!!

Adaptacja i inscenizacja na podstawie libretta Viktora Leona, Ludwiga Herzera i Fritza Lohnera-Bedy, w przekładzie Juliana Marii Fontany. Reżyseria i adaptacja - Wojciech Adamczyk, kierownictwo muzyczne - Ruben Silva.

Kraina uśmiechu to najważniejsze dzieło wielkiego twórcy operetki wiedeńskiej – Franza Lehára z 1929 r. Wszystkie arie i duety pochodzące z tej zachwycającej  operetki stały się szlagierami sceny muzycznej, jak np.: Twoim jest serce me…Herbatka sam na sam lub Kto dał nam klucze do miłości bram… Libretto operetki to jedna z najbardziej poruszających historii miłosnych rozgrywających się orientalnej  scenerii Chin i Wiednia czasów belle epoque.

Kraina Uśmiechu nie jest typową operetką. Dzieło Franza Lehára ma więcej wspólnego z poważnymi operami niż operetką. Z drugiej strony w ,,Krainie uśmiechu’’ kompozytor kontynuuje dziedzictwo klasycznej operetki wiedeńskiej.

Mam nadzieję, że stworzyliśmy dla Państwa spektakl uniwersalny - wzruszający i nakłaniający do przemyśleń. Barwne widowisko, z niezwykłą scenografią przygotowaną przez Zuzannę Grzegorowską i kostiumami autorstwa Marii Balcerek, rozbudzi wyobraźnię i stworzy iluzję przeniesienia do innej epoki. Liczę na to, że z końcem spektaklu będą Państwo nucić arie i duety, które nie bez przyczyny stały się wielkimi przebojami sceny operetkowej. – mówi Iwona Wujastyk Dyrektor Teatru.

Kraina uśmiechu będzie intrygującym tytułem w repertuarze teatru zarówno dlatego, że trafi (mam nadzieję) w gusta naszej publiczności, jak też pokaże zupełnie inny obraz operetki. W tym przedstawieniu nie ma happy-endu. Choć nie brakuje sytuacji humorystycznych, to widzom wielokrotnie będą towarzyszyły momenty wzruszenia. Wierzę, że będzie to znakomity spektakl, a Jan Kiepura, dla którego Kraina i postać Su-Czonga była ostatnią rolą filmową, którą zagrał w swoim życiu, byłby z nas dumny! – mówi Jakub Milewski, kierownik artystyczny i odtwórca roli Gustawa.

Spektakl Mazowieckiego Teatru Muzycznego to barwne widowisko, z niezwykłą scenografią i kostiumami z epoki, a największe przeboje operetkowe, które płyną ze sceny na długo pozostaną w sercach widzów.

19 maja 2023 r. g. 19:00 PREMIERA
20 maja  2023 r. g. 19:00 II PREMIERA

Posłuchajcie, co mają do powiedzenia Wojciech Adamczyk oraz Ruben Silva!

 

 

Muzyka: Franz Lehár
Libretto: Ludwig Herzer i Fritz Löhner-Beda, wg pomysłu Victora Leona

Twórcy:
Reżyseria, adaptacja, ruch sceniczny - Wojciech Adamczyk
Kierownictwo muzyczne - Ruben Silva
Kostiumy - Maria Balcerek
Scenografia, projekcje multimedialne - Zuzanna Grzegorowska 
Choreografia - Zofia Rudnicka
Współpraca dyrygencka, przygotowanie wokalne – Karol Szwech
Korepetytor - Vlasta Traczyk
Inspicjentki - Karolina Iwańska-Paśnicka / Malgorzata Nabiałek
Autor plakatu: Andrzej Pagowski 

Obsada:
LIZA: Paulina Janczaruk - Czarnecka / Natalia Rubiś
GUSTAW von POTTENSTEIN: Michał Janicki / Jakub Milewski
KSIĄŻĘ SU-CZONG: Dawid Kwieciński / Sławomir Naborczyk
MI: Kamila Goik / Marta Studzińska
HRABIA LICHTENFELS: Marek Lewandowski
CZONG: Sławomir Grzymkowski
EUNUCH: Witold Wieliński

W pozostałych rolach:
Adrianna Jakubowska, Ewa Kijewska, Joanna Olek, Marta Pierzchała, Małgorzata Romańska-Zwierz, Daria Sawczuk, Michał Bronk, Jakub Ciesielski, Antoni Olszewski, Mateusz Teliński

 

 


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij