Przesłuchania za nami!

Za nami przesłuchania do premiery Teatru „Mała syrenka” – musicalu na motywach baśni Hansa Christiana Andersena.

Ilość zgłoszeń przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a wysoki poziom artystycznych umiejętności uczestników spowodował, że Komisja - pomimo długich i burzliwych obrad -  nie była w stanie jednogłośnie wyłonić obsady musicalu.

A co za tym idzie: przygotowujemy się do kolejnego, drugiego etapu przesłuchań – o którym poinformujemy wybrane osoby.
(foto. Rafał Latoszek)

Prosimy o zapoznanie się z zaktualizowanym Regulaminem przesłuchań:

Aktualizacja Regulaminu przesłuchań Mała syrenka 

***

Ogłaszamy przesłuchania do premiery spektaklu Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury pt. „Mała syrenka” – musicalu na motywach baśni Hansa Christiana Andersena, z muzyką Mikołaja Hertla oraz librettem Grażyny Orlińskiej.

Szukamy kandydatek i kandydatów o najlepszych predyspozycjach wokalnych, aktorskich i tanecznych: wokalistów musicalowych (role żeńskie i rola męska) i aktorów (rola męska wyłącznie mówiona).

Wszelkie wymagania dot. charakterystyki postaci scenicznych, a także materiału, który należy przygotować na przesłuchanie, zawarte są w Regulaminie Przesłuchań.

Przesłuchania są jednoetapowe i odbędą się 11 stycznia 2023 r. o godz. 9:00 w siedzibie Mazowieckiego Teatru Muzycznego przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie.

Zapraszamy do składania aplikacji, które powinny zawierać: CV ze zdjęciem; program zaplanowany na przesłuchanie wraz ze skanem nut dla akompaniatora oraz przynajmniej jedno dowolne nagranie wideo wykonywanego przez siebie utworu, nie dłuższe niż pięć minut (również amatorskie), najlepiej opublikowane w serwisie internetowym YouTube (dot. wokalistów musicalowych); dowolne nagranie utworu mówionego (dot. aktorów).

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 5 stycznia 2023 r., do godz. 12:00 na adres: biuro@mteatr.pl, z dopiskiem w temacie: „PRZESŁUCHANIA – MAŁA SYRENKA". Kandydatki i kandydaci wybrani do udziału w przesłuchaniach, spośród nadesłanych zgłoszeń, zostaną o tym poinformowani do 10 stycznia 2023 r., do godz. 12:00.

Regulamin przesłuchań wraz z klauzulą informacyjną, w tym terminy koniecznej dostępności artystek
i artystów w związku z próbami i spektaklami, a także fragment libretta spektaklu znajdują się poniżej.

 

Czekamy na Wasze zgłoszenia i życzymy powodzenia! 

 

DO POBRANIA:

Komunikat o ogłoszeniu przesłuchań Mała syrenka 
Regulamin przesłuchań Mała syrenka 
Mała syrenka - fragment libretta 
Klauzula informacyjna

 


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij

Galeria zdjęć