Ruch na przesłuchaniach do „Wesołej wdówki”

W poniedziałek 29 kwietnia odbyły się przesłuchania do ról postaci operetki „Wesoła wdówka” Franza Lehára – planowanej na jesień tego roku premiery Mazowieckiego Teatru Muzycznego. W komisji zasiedli Henryk Konwiński, reżyser, który wyreżyseruje to przedstawienie i przygotuje do niego choreografię, Iwona Wujastyk, dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury oraz Jakub Milewski, kierownik artystyczny Teatru. Na przesłuchania zgłosiło się wielu utalentowanych śpiewaków z kilku krajów. 

„Przyznam, że nie spodziewałem się, zgłoszenia aż tylu utalentowanych śpiewaków. Operetkę w środowisku muzycznym nadal traktuje się, mam wrażenie gorzej i niewielu artystów ma odwagę brać udział w projektach tego gatunku, a co się z tym wiąże podejść do przesłuchań. Zgłosiło się kilkadziesiąt osób, w dodatku z kilku krajów. Myślę, że to dobry prognostyk dla przyszłości operetki“ powiedział po przesłuchaniach Jakub Milewski.

Natomiast reżyser Henryk Konwiński na półmetku przesłuchań bardzo wysoko ocenił poziom artystyczny śpiewaków, którzy stanęli do tego konkursu i dodał:

„Miło jest, że tylu ludzi chce śpiewać i tak dobrze śpiewa operetkę. A operetka musi być bardzo dobrze śpiewana. Bardzo dobrze!”.

Przesłuchania odbywały się w Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji Henryk Konwiński, sam wybitny i utytułowany choreograf oraz tancerz, złożył życzenia wszystkim artystom tej dziedziny:

„Jestem dzisiaj w ten wyjątkowy dzień w Warszawie i wszystkim tancerzom życzę przede wszystkim bardzo dobrego zdrowia i wielu sukcesów. I pamiętajcie proszę nie rezygnujcie nigdy z entuzjazmu! Nawet, jeśli nie jest to łatwe czasami. Entuzjazm, entuzjazm, entuzjazm!”.

Całą rozmowę z reżyserem będą Państwo mogli przeczytać niebawem na naszej stronie WWW.


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij