Sekretarka wg "Dzienniczka" św. Faustyny

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie artystyczne Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku - spektakl pt. „Sekretarka” wg „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Dokładnie w 93. rocznicę objawienia św. Faustyny, 22 lutego 2024 roku, zapraszamy do Kościoła pw. św. Faustyny w Warszawie, przy ul. Żuromińskiej 2.

22 lutego 1931 roku przyjmuje się za datę jednego z najważniejszych objawień w historii Kościoła. To właśnie tego dnia, 93 lata temu w Płocku, św. Siostra Faustyna ujrzała Jezusa, który poprosił ją o namalowanie obrazu w takiej postaci, w jakiej Go widzi i opatrzenie go podpisem „Jezu, ufam Tobie”.  Było to pierwsze objawienie dotyczące Orędzia o Bożym Miłosierdziu, które Faustyna opisała w swoim „Dzienniczku”. 
Wydarzenie to stało się inspiracją do powstania spektaklu „Sekretarka” – wyprodukowanego przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Jest to obraz głębokich przeżyć duchowych św. Siostry Faustyny Kowalskiej ukazanych w codzienności życia klasztornego, w celi i sali szpitalnej.

22 lutego 2024 roku o godzinie 19:15 (po mszy świętej wieczornej) w dniu 93 rocznicy tego wydarzenia, we współpracy z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury i Parafią Św. Faustyny spektakl zostanie pokazany w Warszawie, na który już dziś Państwa serdecznie zapraszamy.  Zarówno data – 22 lutego, jak i miejsce, w którym odbędzie się wydarzenie – Kościół pw. Św. Faustyny mają dla nas niezwykle symboliczne znaczenie.  

W imieniu Iwony Wujastyk - Dyrektor Teatru oraz Ks. Prałata Ryszarda Ladzińskiego - Proboszcza Parafii pw. Świętej Faustyny zapraszamy Państwa do wspólnej artystycznej podróży w głąb mistycyzmu, symbolicznej estetyki i wrażliwości. Zapewniamy, że będzie to wieczór, który na długo pozostanie w Państwa pamięci.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Mamy głęboką nadzieję na Państwa liczną obecność, która da nam możliwość wspólnego przeżywania –  zarówno tego duchowego, jak i artystycznego. 

 

Spektakl autorski Barbary Misiun
Konsultacje: s. M. Elżbieta Siepak ZMBM
Muzyka i aranżacja: Józef Kaniowski
Przygotowanie wokalne: Eliza Łochowska
Wizualizacje: Robert Liberek
Dźwięk: Piotr Tobota
Autorka plakatu: Alicja Dziedzic

Premiera: 30 maja 2021 roku w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

 


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij