NA KRÓTKO PO GDYNI, czyli najlepsze krótkie metraże ze Studia Munka!

NA KRÓTKO PO GDYNI, czyli najlepsze krótkie metraże ze Studia Munka!

Już po raz drugi w ramach Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych prezentujemy najciekawsze krótkie metraże z tegorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Rusza 2. Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych, wydarzenie, które w zeszłym roku dostarczyło wszystkim wielkich filmowych emocji, przypominając, że w małych kinach drzemie ogromny potencjał!

W tym roku TWKS to imponujący repertuar nagrodzonych tytułów na festiwalach filmowych i moc wydarzeń okołofilmowych.
14 kin studyjnych Warszawy czeka na Was, a w tym zacnym gronie po raz pierwszy Kino PRAHA!
Kino Amondo ★ Kino Atlantic ★ Kino Elektronik ★ Kino Iluzjon ★ Kino Luna ★ Kino Praha ★ Kinoteka ★ Kino Kultura ★ Kino Muranów ★ Kino Muzeum Warszawy ★ Stacja Falenica ★ Kino Świt ★ Kino U-jazdowski ★  Kino Wisła  

Głodni filmowych emocji? To sprawdzajcie, co będzie się działo!

KINO PRAHA mimo jesiennej aury stawia na shorty. Zapraszamy na blok krótkich metraży zrealizowanych w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

NA KRÓTKO PO GDYNI

KOT reż. Zofia Strzelecka / 6 min  [Film nie był pokazywany na FPPF w Gdyni. Zostanie pokazany przed blokiem fabularnych krótkich metraży w celu rozbudzenia apetytów widowni.]
Film powstał w ramach programu Studia Munka „Młoda Animacja”
Krótka opowieść, ale obejmująca ponad 30 lat. Zmieniały się czasy, trendy, imprezy, narkotyki. Marcin Kot zalicza sukcesy i wpadki w branży narkotykowej, imprezuje, umyka policji, ląduje w więzieniu, podnosi się silniejszy. Jego tropem podąża Zygmunt Pies - niestrudzony, ambitny, ale trochę mało rozgarnięty policjant. Historia cały czas zatacza koło aż do momentu, kiedy Kot odkrywa, że świat zmienił się tak, że nie jest już w stanie w nim już dłużej funkcjonować.
„Kot” otrzymał wyróżnienie na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.

FOLLOWERS. ODPALAJ LAJWA reż. Jakub Radej / 29 min
W Europejskim Liceum Społecznym rozpoczyna się rok szkolny. Będzie wyjątkowo, ponieważ ma przyjechać noblistka Olga Tokarczuk. Będzie wyjątkowo, bo licealista Adam i jego kolega z internetu mają szczególny plan na transmisję online.
Film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

WRÓBEL reż. Marcin Janos Krawczyk / 24 min
Historia dobiegającego pięćdziesiątki mężczyzny z Podkarpacia. Pewnego dnia w jego – naznaczony alkoholem i kolejnymi upadkami – świat wkracza ekipa warszawskich filmowców. Wróbel dostaje propozycję zagrania jednej z ról... To wydarzenie to dla Wróbla szansa na zerwanie z dotychczasowym życiem i okazja do pojednania z najbliższymi. Kiedy jednak trzeźwy i schludny Wróbel stawia się na planie, okazuje się, że w filmie miał zagrać „poprzedniego” siebie – lokalnego pijaczka przesiadującego na schodkach wiejskiego sklepu. Mężczyzna wpada we wściekłość. Zamyka się w kamperze i grozi odebraniem sobie życia...

VICTORIA reż. Karolina Porcari / 28 min.
Opowieść o Amelii (Katarzyna Figura) – atrakcyjnej kobiecie w średnim wieku, która od lat żyje w małżeństwie z rekonstruktorem średniowiecznych bitew (Piotr Cyrwus). Związek dawno już popadł w rutynę... Pięćdziesięciolatka nie jest świadoma własnych pragnień i potrzeb. To, co przez całe życie pozostawało uśpione, zacznie budzić się wraz ze znalezieniem tajemniczej przesyłki pod drzwiami mieszkania... Przesyłki, która trafić miała w ręce „wyzwolonej” sąsiadki Wioli (Małgorzata Bogdańska).
Autorka filmu, Karolina Porcari, otrzymała m.in. Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym dla reżysera najlepszego filmu fabularnego, uhonorowano ją również nagrodą im. Lucjana Bokińca za najlepszy film krótkometrażowy w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami, które poprowadzi MARCIN RADOMSKI.

Sobota, 8 października g. 18:00 - NA KRÓTKO PO GDYNI
czas trwania łącznie: 87 min

Kino PRAHA / wydarzenie bezpłatne

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

Więcej informacji na profilu wydarzenia na FB i Instagramie.

 

Plakat i identyfikacja wizualna by Julia Fukiet

KOCHAJMY KINA STUDYJNE!


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij