XVII Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury rozdane!

Za nami XVII Teatralne Nagrdody Muzyczne im. Jana Kiepury!

W tym roku, podczas 17. edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, Laureaci po raz pierwszy otrzymali nową statuetkę Jana Kiepury wykonaną przez Marka Stankiewicza, na podstawie autorskiego projektu Andrzeja Pągowskiego.

Oto lista Laureatów XVII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury:

- w kategorii Najlepszy spektakl nagrodę ex aequo otrzymał spektakl „Dydona i Eneasz”, zgłoszony przez Warszawską Operę Kameralną oraz spektakl „Turandot”, zgłoszony przez Operę Krakowską.  

- w kategorii Najlepszy spektakl dla młodego widza nagrodę otrzymał spektakl „Matylda”, zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie i Teatr Kameralny w Bydgoszczy.

- w kategorii Najlepszy reżyser nagrodę otrzymała Karolina Sofulak, zgłoszona przez Teatr Wielki im. St. Moniuszki w Poznaniu.

- w kategorii Najlepszy dyrygent nagrodę otrzymał Martin Leginus, zgłoszony przez  Teatr Wielki im. St. Moniuszki w Poznaniu.

- w kategorii Najlepsza scenografia nagrodę otrzymał Damian Styrna, zgłoszony przez Teatr Muzyczny w Poznaniu.

- w kategorii Najlepsze kostiumy nagrodę otrzymała Dorota Sabak-Ciołkosz, zgłoszona przez Teatr Rozrywki w Chorzowie.

- w kategorii Najlepsza choreografia nagrodę otrzymali Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka , zgłoszeni przez Teatr Rozrywki w Chorzowie.- w kategorii Najlepszy plakat teatralno – muzyczny nagrodę otrzymali Adam Żebrowski i Tomasz Lazar, zgłoszeni przez  Operę na Zamku w Szczecinie.

- w kategorii Najlepsza śpiewaczka operowa nagrodę otrzymała Ewa Tracz, zgłoszona przezl  Operę na Zamku w Szczecinie.

 - w kategorii Najlepszy śpiewak operowy nagrodę otrzymał Łukasz Goliński, zgłoszony przez Operę na Zamku w Szczecinie.

- w kategorii Najlepsza wokalistka musicalowa nagrodę otrzymała Natalia Kujawa, zgłoszona przez  Teatr Syrena w Warszawie.

- w kategorii Najlepszy wokalista musicalowy nagrodę otrzymał Przemysław Glapiński, zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie.

- w kategorii Najlepsza tancerka (klasyka) nagrodę otrzymała Mai Kageyama, zgłoszona przez Polski Balet Narodowy.

- w kategorii Najlepszy tancerz (klasyka) nagrodę otrzymał Kristof Szabo, zgłoszony przez  Polski Balet Narodowy.

- w kategorii Najlepsza tancerka (pozostałe formy taneczne) nagrodę otrzymała Grażyna Śródecka, zgłoszona przez  Teatr Wielki im. St .Moniuszki w Poznaniu.

- w kategorii Najlepszy tancerz (pozostałe formy taneczne) nagrodę otrzymał Andrzej Malinowski, zgłoszony przez  Operę Wrocławską.

Nagrodę specjalną za całokształt pracy artystycznej otrzymał Bogusław Nowak – zgłoszony przez Kapitułę XVII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, wieloletni dyrektor Opery Krakowskiej.

Gratulujemy!

Podczas Gali TNM mielismy szansę wyróżnić jednego z członków Kapituły, przyjaciela naszego Teatru, wybitnego artystę grafika - Andrzeja Pągowskiego, który obebrał Medal Pamiątkowy "Pro Masovia". 

FOTORELACJA AUTORSTWA KARPATI&ZAREWICZ


 Gali XVII TNM towarzyszyły wyśmienite występy artystyczne nominowanych:

 


Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

tel: +48 795 127 921

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij